Procházka okolo Pavlova 

s degustací vín místních vinařů

nejméně 6 vzorků vín, sklínka s logem Pavlova24, 2,5hod. komentované procházky, 250,-kč za osobu, max.14 účastníků 

Na většině mých komorních Procházek (max.14 účastníků) nás provází některá z vín na výše uvedeném obrázku. Vždyť např. první Plener, který prošel při zrání třemi odlišnými nádobami má sklep pár metrů od nás a vinařka Dominika je sluníčko, které potřebujeme hlavně na jaře a na podzim... Navíc to zprvu bylo jediné Cuvée, které jsme chutnali, teď zase zkoušíme její suchý Sylván. Na zahradě je většinou i čas si dát druhý vzorek a ten pro srovnání vymýšlím z nějaké viniční tratě Pálavy mimo Pavlov. Vždyť nad Pernou jsou ty nejslavnější z celé ČR.  V gotickém sklepě Obecní vinotéky obvykle nechávám na doporučení Pavlíny, která má vinotéku na starosti. Nedávno jsme zkusili neuburg od Prágerů, pak zase Hibernal, víno Valina Vajaye, Slunný vrch a pak také cuvee Boží muka od Šilinků. Občas nás přijali v historickém domě na náměstí a ochutnali jsme víno z nového vinařství Slaměnka. Posilnění stoupáme do vinařské uličky Česká a míjíme významné vinaře až nahlédneme do historického sklepení a vyzkoušíme selská vína natažené koštýřem z demižonu nebo u barokního hřbitova na dohled vinice Pod Pálavou posedíme a zkusíme další vzorek. A pak opět do kopce k modernímu vinařství Reisten. Nahlédneme jak do jejich vinotéky, dvora tak do prosluněných vinic - U Božích muk a Slunný vrch. Výhledy jsou tam jedinečné. Závěr naší procházky patří zastávce ve vinařském dvoře vinařství Přátel Pavlova, kde většinou ochutnáváme vynikající suchou Pálavu nebo jiné "přátelské" víno z jejich nabídky. 

Zde nad Pavlovem bývá závěr a čas na to zahájit individuální degustace ve sklípcích Pavlova, perly Pálavy. Na zdraví....

Procházka je pokaždé trošku jiná ať již díky vzorkům, které ochutnáváme, dle možností vinařů či počasí. Někdy prší a někdy je zase strašné vedro... 

procházka vinicí pavlov s degustací
procházka vinicí pavlov s degustací

Rád bych Vás pozval na procházku okolo Pavlova a seznámil Vás s jeho bohatou historií, unikátností okolí Pavlova a Pálavy. Na startu Vám rozdám skleničky abychom po cestě společně ochutnali nejméně 6 vzorků vín místních vinařů přímo ve vinicích či sklepě nebo vinotéce a pokochali se jedinečnými výhledy. Rád se s Vámi podělím o tipy na strávení příjemné dovolené u nás na Pálavě. 

Cena procházky: 250,-kč / os., max. 14 účastníků! Akce trvá 2-2,5hod.

Termíny roku 2024:

 • Červenec  22, 29    pondělky od 17h.
 • Srpen  5, 12, 19, 26, 31 (so 17h.)     pondělky od 17h.
 • Září  7 (zatím předběžně obsazeno - eviduju event. náhradníky), 14, 21, 28      soboty od 16h.  


Na co se těšit kromě mnoha informací z historie Pavlova a Pálavy a novinek v našich vinařstvích? Těšte se na špičková vína většinou z některého z těchto vinařství: Plener, Garčic, Nepraš, Ilias, Reisten, Přátelé Pavlova, Kořenek (Bavory), Šilinek, Slaměnka, Strapina, Foltýn, Práger, Vajay a vinařství Pavlov. 

Když bude alespoň 8 zájemců, zkusíme najít termín a udělat extra výpravu.... Klidně se mi ozvěte...


 • termíny komorních procházek na rok 2024 se rychle obsazují - pište.... Hlavně kvůli počasí se startuje  buď v 16. (v září) a nebo 17hod. (pondělky v červenci a srpnu) a doplňkově jsme zkusili i v 10:30h.(aperitivní procházka před obědem...) a zkoušíme v létě středu od 17h. jako doplňkový extra termín.
 • Procházka je dlouhá 3km a trvá 2,5 hodiny, max. počet účastníků ideálně 14
 • Start je v naší zahradě mezi Domečky Pavlov24, adresa 23.dubna 24 (půjdete-li od COOPu směrem dolů po hlavní k yacht-clubu, najdete nás asi po 50m. vlevo, tam vejděte do otevřené brány do naší zahrady)
 • Účastnický poplatek hotově při srazu činí 250kč/os. a zahrnuje průvodce, nejméně 5 vzorků (zatím  vždy min. 6 vzorků) špičkových místních vín a degustační vinnou skleničku na praktické šňůrce
 • Doporučujeme vodu a vhodnou obuv, není vhodné pro malé děti do 15ti let a pejsky
 • Pokud by účastník nechtěl degustovat víno, prosím info předem. Abstinující účastník obvykle platí 100kč
 • Přihlaste se níže v odpovědním formuláři (alespoň den dopředu) nebo formou SMS nejméně 2hod. předem na tel: 724 290 280 (uveďte kontaktní jméno, počet osob, termín), účast Vám potvrdím v emailu nebo SMS, event. z kapacitních důvodů či nepříznivého počasí se Vám omluvím. V den Procházky maily obvykle už nečtu. Volejte nebo pište sms.
 • Pro skupinky od 8 osob si můžeme zkusit dohodnout individuální termín