Procházka okolo Pavlova 

s degustací vín místních vinařů

Na většině Procházek nás provázela vína na výše uvedeném obrázku. Vždyť např. první Plener, který prošel při zrání třemi odlišnými nádobami má sklep pár metrů od nás a vinařka Dominika je sluníčko, které potřebujeme hlavně na jaře a na podzim... Navíc to zprvu bylo jediné Cuvée, které jsme chutnali ale brzy jsme poznali jedinečnost Cuvee Staré keře od pana Garčice. Občas jsme v horku zarazili v gotickém sklepě Obecní vinotéky, kde jsme si dali neuburg od Prágerů nebo vína z nového vinařství Slaměnka. Pana Iliase chutnáme skrze jeho ryzlink u jeho vinice U tří panen s parádním výhledem. Ten je čistě na nerezu a osvěží nás po výšlapu nad Pavlov. Jednou jsme měli štěstí a v kopci se zastravili na vzorek růžového u kamaráda Valentyna Vajaye, kde jsem si prohlédli mohutný lis ze začátku 19st. U barokního hřbitova za domem p.Nepraše je na lavičkách čas na jeho unikátní Sauvignon z velkého dubového sudu. Na velkém sudu dělá i krásné rieslingy, které také zkoušíme. Pod nohama cítíme hloubku největších pavlovských sklepů vinařství Pavlov a v ústech mineralitu luxusního sauvignonu z Božích muk, zřejmě jedné z nejminerálnějších vinic Pavlova. Při posledních procházkách se nám podařilo ochutnat i víno přímo ve sklípku natažené z demižonu. Protáhneme se okrajem vinice Slunný vrch až k loňskému vítězi Vinařství roku - Vinařství Reisten a ochutnáme jak jinak než jejich vlašák buď z Božích muk nebo Slunného vrchu a porovnáme ho se svěží Pálavou z vinice Slunný vrch z vinařství Přátel Pavlova přímo v jejich vinařském dvoře. Změna programu vyhrazena ..., třeba z Přátel Pavlova je velmi populární i jejich Pinot blanc. Každopádně zde nad Pavlovem bývá závěr a čas na to zahájit individuální degustace ve sklípcích Pavlova, perly Pálavy. Na zdraví....

procházka vinicí pavlov s degustací
procházka vinicí pavlov s degustací

Rád bych Vás pozval na procházku okolo Pavlova a seznámil Vás s jeho bohatou historií, unikátností okolí Pavlova a Pálavy. Na startu Vám rozdám skleničky abychom po cestě společně ochutnali až 7 vzorků vín místních vinařů přímo ve vinicích a pokochali se jedinečnými výhledy. Rád se s Vámi podělím o tipy na strávení příjemné dovolené u nás na Pálavě. 

Termíny roku 2024:

 • Květen  11, 18, 25     soboty od 16h. (termín 4.5. byl zrušen)
 • Červen  1, 8, 15, 22      soboty od 16h.
 • Červenec  1, 8, 15, 22, 29    pondělky od 17h.
 • Srpen  5, 12, 19, 26, 31 (so 17h.)     pondělky od 17h.
 • Září  7, 14, 28      soboty od 16h.  (termín 21.9. plně obsazen)


Na co se těšit někdy příště, kromě mnoha informací z historie Pavlova a Pálavy a novinek v našich vinařstvích? Těšte se na špičková vína z vinařství Plener, Garčic, Nepraš, Ilias, Reisten, Přátelé Pavlova, Kořenek (Bavory), Strapina, Práger nebo Pavlov. 

Když bude alespoň 8 zájemců, zkusíme najít termín a udělat extra výpravu.... Klidně se mi ozvěte...


 • termíny procházek na rok 2024 začínáme obsazovat - pište.... Podle počasí se startuje obvykle buď v 16. (standard jaro+podzim) nebo 17hod. (pondělky v létě červenci a srpnu) a doplňkově jsme zkusili i v 10:30h.(aperitivní procházka před obědem...)
 • Procházka je dlouhá 4km a trvá 2 hodiny, max. počet účastníků ideálně 14
 • Start je v naší zahradě mezi Domečky Pavlov24, adresa 23.dubna 24 (půjdete-li od COOPu směrem dolů po hlavní k yacht-clubu, najdete nás asi po 50m. vlevo, tam vejděte do otevřené brány do naší zahrady)
 • Účastnický poplatek hotově při srazu činí 250kč/os. a zahrnuje průvodce, nejméně 5 vzorků (zatím  vždy 7 vzorků) špičkových místních vín a degustační vinnou skleničku na praktické šňůrce
 • Doporučujeme vodu a vhodnou obuv, není vhodné pro malé děti a pejsky
 • Pokud by účastník nechtěl degustovat víno, prosím info předem. Abstinující účastník obvykle platí 100kč
 • Přihlaste se níže v odpovědním formuláři (alespoň den dopředu) nebo formou SMS nejméně 2hod. předem na tel: 724 290 280 (uveďte kontaktní jméno, počet osob, termín), účast Vám potvrdím v emailu nebo SMS, event. z kapacitních důvodů či nepříznivého počasí se Vám omluvím. V den Procházky maily obvykle už nečtu. Volejte nebo pište sms.
 • Pro skupinky od 8 osob si můžeme zkusit dohodnout individuální termín